Customsitemaintanance Logo

 

 

 

 

 

Sitemiz şu an bakımda.

Kullanım Şartları
250 TL üzeri siparişlerde ücretsiz kargo!

Sepetinizde ürün bulunmuyor.

Kullanım Sözleşmesi

Dört Köşe Davetiye, Büyükdere Cad. No: 173A 1. Levent Plaza Kat: 7 Levent, İstanbul adresinde Mistik Güzellik ve Bakım Ürünleri İth. İhr. Ltd. Şirketi'nin (bundan sonra ‘Satıcı’ olarak adlandırılacaktır) markasıdır.  

 

Dortkosedavetiye.com sitesi  (bundan sonra ‘Web Sitesi’ olarak adlandırılacaktır), tarafından sunulan Hizmetlerin (bundan sonra ‘Hizmet’ olarak adlandırılacaktır), Satıcı tarafından sunulan Ürünlerin (bundan sonra ‘Ürün’ olarak adlandırılacaktır) kullanımı ve/veya Hizmetten yararlananlar (bundan sonra ‘Kullanıcı’ olarak adlandırılacaktır) ile Satıcı arasında akdedilen işbu sözleşme koşullarına tabidir.

 

Kullanıcı, Web Sitesini kullanmak ve/veya Hizmetlerinden yararlanmakla,Satıcı ile Kullanıcı arasındaki ilişkinin esasları ve gizlilik politikası ile Hizmet şartlarına ilişkin işbu sözleşme hükümlerini bütünüyle okuduğunu kabul etmiş sayılır. Aşağıda belirtilen kullanım şartları sözleşmenin ayrılmaz bir parçasıdır. Web Sitesini kullanmak ve/veya Hizmetten yararlanma, Kullanıcı tarafından aşağıda belirtilen kullanım şartlarının yerine getirilmesine bağlıdır.

 

Giriş

 

 • • Kullanıcı, Web Sitesini kullanmak ve/veya Hizmetten yararlanmakla aşağıda belirtilen şartları okumuş ve kabul etmiş sayılır. Aşağıda belirtilen şartları kabul etmiyorsanız Web Sitesini kullanmayınız.
 • • Kullanıcıya sunulan Hizmete ilişkin genel bilgi ile kullanım sözleşmesini içeren web sayfası içeriği Satıcı tarafından Kullanıcıya haber verilmeksizin her zaman değiştirilebilir. Kullanıcı, kullanıma devam ettiği sürece bu sayfada belirtilen kullanım şartları hakkında yapılan her türlü değişikliği kabul etmiş sayılır. Kullanıcının bu şartları kabulü, Kullanıcı ile Satıcı arasında akdedilen bir sözleşme niteliğindedir. Kullanıcının Web Sitesini kullanma ve/veya Hizmetten yararlanma hakkı, kullanım şartlarına uygun hareket ettiği sürece geçerli olacaktır.

 

Web Sitesi’nin Kullanımı

 

Web Sitesi yasak içerik içerebilecek şekilde kullanılamaz. Aşağıda belirtilen özelliklere sahip içerik yasak içerik olarak değerlendirilir.

 

 • • Yanıltıcı, pornografik, müstehcen, saldırgan, küçük düşürücü, küfür vb. kapsayan içerik
 • • Telif haklarına aykırı ve/veya hak sahibinin yazılı izni ve bilgisi olmadan kullanılan içerik
 • • Şahsiyet haklarına tecavüz teşkil eden içerik
 • • Virüs, bozuk dosya vb. zararlı kod içeren ve/veya Hizmetin kullanımını güçleştirmeye veya engellemeye yönelik içerik ve bilgisayar kodları
 • • Yasadışı faaliyet özelliği taşıyan veya yasa dışı faaliyetleri teşvik edici nitelikteki içerik

 

Satıcı Ürünün Kullanıcı veya üçüncü kişiler tarafından yasadışı kullanımından dolayı hiçbir şekilde sorumlu tutulamaz.

 

Telif Hakkı

 

Satıcı Kullanıcıya sunulan tasarım, düzen, fontlar (yazı biçimleri), görünüm ve grafikleri de içerir şekilde, fakat bunlarla sınırlı olmamak kaydıyla tüm Hizmetler ve materyaller üzerinde hak sahibidir. Bu Hizmetlerin ve materyallerin işbu sözleşmede yer alan telif haklarına ilişkin kurallara aykırı şekilde kullanımı ve/veya kopyalanması yasaktır ve kapsam dışı kullanımı hukuki ve cezai sorumluluk doğurur.

 

Kullanıcı, Web Sitesinin kullanımı ve/veya Hizmetten yararlanma sırasında fikri haklara ilişkin yasal düzenlemelerin ihlali durumunda bu eylemlerin yasal sonuçlarından sadece ve tamamen kendisinin sorumlu olacağını kabul eder.
Kullanıcı, yüklemiş olduğu resimler üzerinde telif hakkı sahibi olduğunu ve/veya telif hakkı sahibinin açık yazılı onayını aldığını ve/veya bu Ürün sebebiyle bir fikri hak ihlali gerçekleşmeyeceğini kabul ve garanti eder.

 

Satıcı Kullanıcı tarafından yüklenen resimlerin içeriğine ve/veya doğruluğuna ilişkin hiçbir sorumluluk kabul etmez.

 

Kullanıcı, Ürün siparişinde ve dağıtımında Türk Hukukuna ve/veya Ürünün dağıtılacağı diğer tüm ülkelerin fikri hukuk kurallarına uyacağını peşinen kabul ve taahhüt eder.

 

 

Kullanıcı Bilgisi

 

Web Sitesini kullanarak kanunen reşit olduğunuzu kabul etmektesiz. Web Sitesini kullanarak e-posta adresi dahil tüm bilgilerinizin doğru ve güncel olduğunu kabul etmiş bulunuyorsunuz. Hesabınıza ait tüm bilgiler tamamıyla sizin sorumluluğunuzdadır. Hesabınız aracılığıyla gerçekleştirilen tüm faaliyet ve alışverişlerden sorumlu bulunmaktasınız.

 

Gizlilik sözleşmemizle ilgili daha fazla bilgi için lütfen buraya tıklayın.

 

Hesap Kapatılması

 

İşbu sözleşme ile kullanım şartlarının ihlal edilmesi halinde, Satıcının hesabınızı kapatma yetkisi bulunduğunu kabul etmiş bulunuyorsunuz. Hesap kapatma, hesabınızda bulunan materyallerin silinmesi sonucunu doğurabilir. 

 

Sipariş Emrinin Verilmesi

 

Kullanıcı, Web Sitesinden herhangi bir Ürün ya da Hizmet satın almak istediğinde, ödemeye ilişkin bazı bilgileri sağlaması istenecektir.  Kullanıcı tarafından iletilen bu bilgiler Web Sitesindeki Gizlilik Sözleşmesinde yer aldığı şekilde işleme alınacaktır. Satıcıya ya da 3. bir taraf olan ödeme çözüm ortağı firmaya sunulan bu bilgilerin doğru, tam  ve güncel olmalıdır. Kullanıcı, ödeme için kullandığı ödeme metoduna ilişkin kredi kartı ya da tüm araçlar için kanunen kullanım hakkı olduğunu bu sözleşme ile kabul etmektedir.

 

Web Sitesinde alışverişi bitirme aşamasında Kullanıcı Web Sitesinde sunulan ödeme seçeneklerinden birini kullanarak ödeme işlemini gerçekleştirir ve sipariş emrini vermiş olur.

 

Kullanıcı tarafından ödeme işleminin gerçekleşmesini takip eden 2 gün içerisinde sipariş grafik tasarımcı tarafından kontrol edilir ve kullanıcı tarafından istenilen tasarım değişiklikleri gerçekleştirilir. Kullanıcı, Satıcının söz konusu Ürünün kapsam ve içeriğine ilişkin herhangi bir sorumluluğu bulunmadığını kabul eder.

 

Ürünleri baskıya göndermeden son halinin önizlemesi Satıcı tarafından Kullanıcıya sunulmaktadır.

 

Kullanıcı, sunulan önizlemeden memnun kalmaması halinde bu aşamada grafik tasarımcıdan tekrar değişiklikler isteme veya siparişi iptal etme hakkına sahiptir. Kullanıcı tarafından onay verilmesine takiben Ürün’ün basım aşamasına geçilir. Kullanıcı yazılı onay almadan Satıcı Ürünleri baskı aşamasına geçmez.

 

Teslim

 

Sipariş edilen Ürünlerin Kullanıcı tarafından ödeme işleminin gerçekleşmesini takip eden 8 iş günü içinde Kullanıcıya ulaştırılması amaçlanmaktadır. Teslimatta herhangi bir gecikme Kullanıcıya siparişi iptal etme ve bu nedenle herhangi bir talepte bulunma ve/veya tazminat talep etme hakkı vermez.

 

Sipariş edilen Ürünlerin teslimat sırasında herhangi bir hasara uğramaması için Ürünler paketlenmiş halde taşıyıcıya teslim edilir. Paketlenmiş olarak taşıyıcıya teslim edilen Ürünlere taşıyıcılar veya onların acenteleri tarafından verilebilecek zararlardan Satıcı hiçbir şekilde sorumlu tutulamaz.

 

Sipariş edilen Ürünler anlaşmalı kargo şirketi aracılığı ile Kullanıcıya ulaştırılır. Kargo ücreti Kullanıcıya aittir. Kargo ücreti sipariş sırasında Kullanıcıdan tahsil edilir.

 

İade Koşullarımız

 

Kullanıcının siparişinden memnun kalmadığı takdirde info@dortkosedavetiye.com’a yazarak Ürünün Kullanıcıya tesliminden itibaren 8 gün içinde Satıcıyla iletişime geçmesi gerekmektedir.

 

Siparişinizdeki imla ve dilbilgisi hataları gibi Kullanıcı kaynaklı hatalardan ve yüklenen düşük çözünürlüğe sahip fotoğrafların yol açtığı kalite sorunlarından Satıcı sorumlu değildir.

 

Hatanın Satıcı kaynaklı olması durumunda ücret iadesi veya yeniden basım gerçekleştirilecektir. Ücret iadesi veya yeniden basım halinde sorunlu siparişinizi teslim aldığınız şekilde tarafımıza iade etme zorunluluğunuz bulunmaktadır.

 

Cayma Hakkı

 

Satıcının sattığı bir çok Ürün Kullanıcının isteği ile kişiye özel olarak üretilen, üzerinde değişiklik veya ilave yapılarak kişiye özel hale getirilen Ürünler olup, bu nedenle cayma hakkının geçerli olmadığı Ürünlerdir. Kullanıcının özel istek ve talepleri uyarınca üretilen veya üzerinde değişiklik ya da ilaveler yapılarak kişiye özel hale getirilen mallarda tüketici cayma hakkını kullanamaz ve bedel iadesi talep edilemez. Baskılı Ürünlerin, baskıya girilmeden iptal edilmek istenmesi halinde ilgili siparişler için, varsa o ana kadar yapılmış işlemlere ait (prova baskı, grafik düzenleme vs.) ücretler kesilerek tutar Kullanıcıya iade edilecektir.

 

6502 sayılı Tüketicinin Korunması Hakkındaki Kanun (“Kanun”) gereğince, kişiye özel hale getirilmemiş Ürünlerde, Kullanıcıların teslimat tarihinden itibaren 14 gün içinde cayma haklarını kullanarak sebep göstermeden ve "kargo ücreti ödemeden" Ürünleri iade etme hakları vardır.

 

Cayma hakkının kullanılması halinde Kullanıcı mal/Hizmeti kesinlikle kullanılmamalıdır ve Ürün ambalajlarında zedelenme dahi bulunmamalıdır. Fatura Satıcıya iade edilmelidir. Satıcı, cayma beyanının ve cayma beyanına konu Ürünün ve faturasının kendisine ulaşmasından sonra 10 (on) gün içinde mal/Hizmet bedelini, varsa kıymetli evrakı iade eder. Haklı gerekçelerle Satıcı, sözleşmedeki ifa süresi dolmadan Kullanıcıya eşit kalite ve fiyatta mal veya Hizmeti tedarik edebilir. Satıcı mal/Hizmetin ifasının imkânsızlaştığını düşünüyorsa, sözleşmenin ifa süresi dolmadan Kullanıcıya bildirir. Ödenen bedel ve varsa belgeler 10(on) gün içinde iade edilir. Fatura aslı gönderilmezse Kullanıcıya KDV ve varsa diğer yasal yükümlülükler iade edilemez. Cayma hakkı nedeni ile iade edilen mal/Hizmetin teslimat bedeli Satıcı tarafından karşılanır.

 

Cayma hakkı geçerli olduğu için Ürünler için Kullanıcının cayma hakkını kullanabilmesi için teslimat tarihinden itibaren 14 gün içinde Ürünü iade etmek istediğini  info@dortkosedavetiye.com’a yazarak  bildirmesi gerekmektedir.

 

İptal İstekleri

 

Sipariş edilen tüm Ürünler, tasarımcı kontrolünden geçip Kullanıcı tarafından baskı için e-posta ile onaylanana kadar iptal edilebilir. Sipariş müşteri tarafından e-posta ile onaylandıktan sonra değişiklik ve iptal mümkün olmayacaktır.

 

Garanti ve Sorumluluk

 

 • • Kullanıcı Ürüne ilişkin tüm şikayetlerini, Ürünün kendisine tesliminden itibaren 14 gün içinde Satıcıya info@dortkosedavetiye.com’a yazarak iletir.
 • • Yapılan bildirim üzerine yapılan değerlendirmede kullanıcı şikayeti haklı görülürse Satıcı kullanıcıya, verilen siparişin tekrar basımından ibaret olan yeni bir Ürün sunar veya Ürün basımı için yapılmış tüm maliyeti keserek bedel iade eder. Seçim hakkı Satıcıya aittir. Basım hataları dışındaki herhangi bir kullanım hatasından veya uygunsuz şatlarda saklamadan kaynaklanan aşınma ve yıpranmadan Satıcı sorumlu değildir.
 • • Kullanıcı, metin görüntüleri ve düzenleme de dahil olmak üzere Ürün içeriğinin doğruluğundan tek başına sorumludur. Kullanıcı, Ürün siparişini takiben, Satıcı tarafından Kullanıcıya sunulan digital ürün dosyasının Kullanıcı tarafından onaylanması ile birlikte siparişinin içeriğini onayladığını, siparişin verildiği şekilde basıma hazır olduğunu kabul eder.
 • • Web Sitesinde bulunan veya herhangi bir amaç için bu siteye sunulan materyallerin doğruluğu, güncelliği, bütünlüğü veya uygunluğu için bir teminat veya garanti sağlamaz. Bu tür bilgi ve materyallerin belirsizlik ve hatalar içerebileceğini Kullanıcı kabul eder. Bu belirsizlikler ve yanlışlıklar Satıcı'nın sorumluluğu dışındadır. Satıcı Hizmetin kullanımından ya da kullanılamamasından ve Kullanıcı hesabının başkaları tarafından kullanılmasından kaynaklanabilecek doğrudan veya dolaylı zararlardan sorumlu tutulamaz.

 

Anlaşmazlıkların Çözümü

 

Sözleşme’nin uygulanmasından kaynaklanan ihtilafların çözümünde İstanbul Merkez Mahkemeleri ve İcra Daireleri yetkili olacaktır.